fbpx

Ruf Ilutulestikud suurima valikuga esinduspood Tallinnas asub Kadaka Selveri vahetus läheduses aadressil Kadaka tee 52.

Ruf Ilutulestikud soovitab

Ilutulestiku patarei “Fireshow 144” sobib suurepäraselt  aastavahetuse, sünnipäevapeo või mõne teise ürituse kaunistamiseks.

Ilutulestiku patarei "Fireshow 144"

Vaata lähemalt, kliki siia!

115€  75  

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.

Mis on mis?

Ilutulestiku patareid on laskudest kokku pandud paketid, kus ühe süütamisega lendab taevasse terve paketis sisalduv ilutulestik. Patarei kestus sõltub laskude arvust, võimsus patareitorude läbimõõdust ning efekt kasutatud pürotehnilise aine massist. Efektile annab värvuse lasus kasutatud metall: nt alumiinium annab hõbedased leegid ning sädemed, vask aga sinaka värvuse. Lennukõrgus: 15 – 75 m. Kestus: 10 s – 4 min.

Suured ilutulestiku patareid ehk profipatareid on suuremad ning võimsamad versioonid tavalistest patareidest. Nagu tavalises patareis, lendab ka profipatareis ühe süütamisega välja kogu paketis olev ilutulestik. Profipatareil on tavalisega patareiga võrreldes nii suurem ajaline kestus kui ka kõrgem lennukõrgus. Profipatareis olevaid efekte tekitavad samuti erinevad metallid ning nende kombinatsioonid. Lennukõrgus : 40 – 75 m, kestus: 1 – 4 min.

Ilutulestikuraketid on pürotehnilised tooted, mis sisaldavad endas kahte erinevat pürotehnilist laengut. Esimene laeng annab raketile jõu, mis viib ta suunaga üles kõrgele taevasse. Teine laeng kätkeb endas jõudu, mis raketi taevas plahvatama paneb. Erinevad keemilised ühendid, mis asetsesevad raketi sees, tagavad selle, et värvused ning efektid oleks koosluste vaheldudes varieeruvad. Enamik rakette, mis taevasse lendavad, teevad seda korraliku tulejuti ning vägeva heliefktiga. Rakettide lennukõrgus sõltub eelkõige raketi suurusest. Tavalise suurusega raketi lennukõrgus on 15 – 20 m, suuremad võivad lennata ka kuni 40 m kõrgusele. Raketist välja tuleva efekti suurus sõltub nii raketi toru läbimõõdust kui ka seal sees olevast pürotehnilise aine massist.

“Rooma küünlad” on tooted, mille seest lendavad üksteise järel välja ilutulestikupallid, igaüks neist erinevale kõrgusele. Sõltuvalt tootest võib torust välja lennata 5 kuni 100 plahvatavat kesta või tähesära. Mida suurem on “Rooma küünla” toru, seda võimsam efekt esile kerkib. Antud toodet tuleks lasta tugevama pudeli või toru seest, samas võib suruda toote ka lumme või maapinda nii, et see ümber ei kukuks. Veendu, et süütenööriga ots on ülevalpool. Efektid väljuvad “Rooma küünlast” samast otsast, kus asub süütenöör.

Vulkaanid ja fontäänid on tooted, kus sees tekkinud pürotehnilised gaasid kannavad tootest välja spetsiaalse põleva segu. See põlev segu tekitab vulkaaniefekti, mis tekitab nii-öelda tulesamba ja sädemetepilve. Koostisest sõltub, kas väljapurskuv segu on värviline, hõbedane või kuldne. Lisaefektidena võib kuulda ka vilet või praginaid. Sama klassi alla kuuluvad ka tuleringid, sumisejad, praksukuulid, välgutajad ja tulepöörised. Sellised maapealsed pöörised tekitavad pärast süütamist maapinna lähedal erinevaid põnevaid efekte.

Juba sajandeid on Aasias erinevate tähtpäevadega seoses kasutatud taevalaternaid. Kuuma õhu jõul taevasse tõusev taevalatern on kaunis, romantiline ja südamlik lahendus neiupõlvenime või südamesoovide ärasaatmiseks. Kirjuta oma soovid laternale ning saada need õhku, et need täituksid! Kasutamine: eemalda õhupall pakendist ja liiguta seda edasi-tagasi nii, et õhupall täituks õhuga. Süüta palliga kaasasolev süüterõngas ja hoia õhupalli üleval, et see ei süttiks (võimalusel tee seda kahekesi). Kui tunned, et õhupall on täitunud kuuma õhuga (ca 30 s), vabasta see õhku. Alati enne õhupalli kasutamist kontrolli tuule tugevust ja -suunda, sest kui tuul on liiga tugev, ei pruugi õhupall õhku tõusta. Leia toote kasutamiseks avar ala, et õhupall ei takerduks õhku tõustes (ca 75 m lähimast puust või hoonest). Kõige efektsema tulemuse saavutamiseks kasuta õhupalli õhtupimeduses.

Lisaks ilutulestikule, mille hulka kuuluvad patareid, raketid ja “Rooma küünlad”, on ka teisi pürotehnilisi ja mittepürotehnilisi tooteid. Tõrvikud, tormikud ja mutipeletamise suitsud – neid võib samuti leida Rufi müügipunktidest. Muude toodete alla kuuluvad tooted on tavaliselt konkreetsema eesmärgi tarbeks ning ei hõlma endas sellist ettevaatustehnikat, mida tuleks järgida ilutulestiku puhul. Siiski paneme Teile südamele, et te kasutaks konkreetseid tooteid selleks ettenähtud kujul ja vastavalt kasutusjuhendile.

Blogi

Ilutulestik professionaalidelt

Professionaalne ilutulestik pakub rohkem tehnilisi võimalusi erinevalt tavakasutuseks mõeldud ilutulestikupatareidest ja teistest toodetest. Ilutulestikuteenuse suurimaks eeliseks on võimalus kogu vaatemäng siduda sündmuse kavaga, näiteks muusikaga, ning planeeritult võimendada publikule pakutavaid emotsioone. Lisaks klassikalisele ilutulestikule nii sise- kui välistingimustes saab meilt tellida ka kõikvõimalikke muid pürotehnilisi efekte.

Tunneme paljusid peokohti Eestis, nende eripärasid, ning oskame arvestada ilmastikuoludega. Meie kogenud pürotehnikud planeerivad oma tööd põhjalikult, teevad vajalikud kokkulepped teiste ürituse korraldusse puutuvate osapoolte ning ametiasutustega ja tänu vilumusele suudavad reageerida ka ootamatutele muutustele ürituse käigus.


Kui kokkulepped sõlmitud, saame valmistada videokavandi, et toimuma hakkavast tulevärgist selgem ettekujutus saada.

Telli ilutulestik

Anna meile oma soovidest teada

Või helista 503 3187

preloader

Ostukorv

0
No products in the cart.