fbpx

Mis on ja mida tähendavad ilutulestiku efektid?

Järgnevaid efekte kasutatakse ilutulestike patareides ja muudes sarnastes toodetes ning pürokujundate poolt koostatud ilutulestike täisteenuse lahendustes (pulmad, sünnipäevapeod ja muud suuremad üritused).

Krüsanteem on ilutulestikus ümmargune lillekuju efekt, mis koosneb sabadega tähtedest


Pojeng on ilutulestikus ümmargune lillekuju efekt, mis koosneb sabadeta tähtedest. Sageli lähevad pojengi ja krüsanteemi efektid omavahel segamini.


Paju efekti iseloomustab pikem hääbumisaeg, mille tulemusel saavutatakse taevas pajupuu sarnane kuju.


Daalia on ilutulestikus lillekuju, mis koosneb kõige heledamatest tähtedest. Oma kujult on daalia sarnane pojengile, kuid veidi hõredama ülesehitusega.


Brokaat on sarnane efekt krüsanteemile, kuid tähed langevad kauem, enne kui täielikult kustuvad.


Komeet(saba) on tulevärgi efekt, mis lendab taevasse pika sabaga (enamasti kuldset värvi).


Rosett on ilutulestikus efekt, mis hargneb taevas laiali lennates mitmeks komeediks.


Nishiki on tavaliselt krüsanteemi efekt kuldse kroonlehega (kroonidel võivad olla sabad).


Kamuro tähendab Jaapani keeles soengutüüpi. Ilutulestikus mõeldakse Kamuro all efekti, mis näeb välja nagu “poisipea” soeng.


Palm on ilutulestikus palmipuu lehtede kujuline efekt, mis taevas laiali lennates meenutab palmi. Sageli üks populaarsemaid efekte.

Hobusesaba on tulevärgi efekt, mille nimest saame aimu, mis tüüpi efektiga tegu on. Taevas laiali lendamise hetkest langeb tihe komeetide grupp maa poole, moodustades hobusesabale sarnase kuju.


Mitmiklaeng on ilutulestiku efekt, kus ühe efektlaengu sisse on koondatud erineva suurusega efektlaengud, mis üksteise järel taevas laiali lendavad.


Kookos on ilutulestiku efekt, mis sarnaneb palmi efektile. Sõltuvalt efektlaengust võib kookos olla tihedam või laiali hargnevam.


Fantoom on tulevärgi efekt, mis on sarnane pojengile ja tekitab erinevatele keemilistele ühenditele muutuva värviefekti. Teisisõnu, taevas laiali lennanud tähed vahetavad värvi.


Vilkuvad otsad on ilutulestiku efekt, mis sageli liidetakse nö põhilisele efektile juurde. Nagu nimigi ütleb, luuakse näiteks palmi efekti otstesse vilkuvad värvilised otsad.


Praginapilv võib olla nii eraldiseisev efekt kui ka põhilise efekti lisa. Efekt ise loob oma laialipaiskumise ajal tiheda väiksemate tähtede pilve, mis tekitavad pragina sarnase heliefekti.


Keeris (Tourbillion) on ilutulestiku efekt, mis taevas laiali lennates paiskab veel omakorda laiali komeetsabasid, tekitades keerise sarnase efekti. Sageli võib keerise efekt olla kombineeritud vile efektiga.

Olgu öeldud, et sünonüüme on ilutulestiku efektidel omajagu, mistõttu võib ühel efektil olla mitu nime. Nimetuste ühtlustamisega tegeletakse aastast aastasse.

Loe kindlasti ka erinevate komplekttoodete kohta siit

Looks like you have blocked notifications!

Vaata ka neid

Sõbrad, häid jõule ja head uut aastat!

24 ja 25. detsembril on esinduspood ja kontor suletud. Kaubanduskeskustes olevad müügikohad leiate siit: https://rufilutulestikud.ee/kontakt#muugipunktid Subscribe to NotificationsOpt-out from NotificationsLooks like you have blocked notifications!

Sõbrapäeva üllatuseks ilutulestik

Sõbral on kõik olemas ja kingiideed otsas? Siin on neli ilutulestiku ideed, mis toovad hea tuju ja rõõmsa meele sõbrapäeval ka neile, kel justkui kõik olemas ning kingisoovi polegi. Lisa korvi Lisa korvi Suurepärane ilutulestiku patarei “Gigant” Hind e-poes: 450.00 €

ilutulestik-horoskoop

Tähemärgid ja soovitused neile ilutulestiku valikuks

Kas tõesti on võimalik tähemärgi põhjal ennustada, millist ilutulestiku võiksid sa eelistada? Teadlased on astroloogia teemal aegu pead murdnud ning jõudnud järeldusele, et ehkki midagi tõestada ei saa, on horoskoopides oma iva sees. Eri tähemärgid – või neisse uskumine –

Ostukorv

0
Sinu ostukorv on tühi.
preloader