fbpx

Oled jõudnud Ruf’i e-poodi, siit leiad kõik vajaliku ilutulestiku korraldamiseks, alates säraküünlast kuni professionaalsete ilutulestikupatareideni!

Pürotehnikat kasutades pööra alati tähelepanu ohutusele!
Loe lähemalt efektide nimede ja erinevuste kohta

Näitan kõiki 5 tulemust

Mis on mis?

Ilutulestiku patareid – on laskudest kokku pandud pakett, kus ühe süütamisega lendab taevasse terve paketis sisalduv ilutulestik. Patarei kestus sõltub laskude arvust, võimsus patareitorude läbimõõdust ning efekt kasutatud pürotehnilise aine massist. Efektile annab värvuse lasus kasutatud metall nt alumiinium annab hõbedased leegid ning sädemed, vask aga sinaka värvuse.Lennukõrgus: 15 – 75 m.Kestus: 10s – 4min

Suured ilutulestiku patareid ehk profipatareid – on suuremad ning võimsamad versioonid tavalistest patareidest. Nagu tavalises patareis lendab ka profipatareis ühe süütamisega välja kogu paketis olev ilutulestik. Profipatareil on tavalisega patareiga võrreldes nii suurem ajaline kestus kui ka kõrgem lennukõrgus. Profipatareis olevaid efekte tekitavad samuti erinevad metallid ning nende kombinatsioonid. Lennukõrgus : 40-75m, Kestus: 1-4 min.

Ilutulestiku raketid – on pürotehnilised tooted, mis sisaldavad endas kahte erinevat pürotehnilist laengut. Esimene laeng annab raketile jõu, mis viib ta suunaga üles kõrgele taevasse. Teine laeng kätkeb endas jõudu, mis raketi taevas plahvatama paneb. Erinevad keemilised ühendid, mis asetsesevad raketi sees tagavad selle, et värvused ning efektid oleks koosluste vaheldudes varieeruvad. Enamik rakette, mis taevasse lendavad, teevad seda korraliku tulejuti ning vägeva heliefktiga. Rakettide lennukõrgus sõltub eelkõige raketi suuruest. Tavalise suurusega raketi lennukõrgus on 15-20m, suuremad võivad lennata ka kuni 40 m kõrgusele. Raketist välja tuleva efekti suurus sõltub nii raketi toru läbimõõdust kui ka seal sees olevast pürotehnilisest aine massist.

Roomaküünlad on tooted, mille seest lendavad välja üksteise järel ilutulestikupallid, mis lendavad erinevatele kõrgustele. Sõltuvalt tootest võib torust lennata välja 5 kuni 100 plahvatavad kesta või tähesära. Mida suurem on roomaküünla toru, seda võimsam efekt esile kerkib. Antud toodet tuleks lasta tugevama pudeli või toru seest, samas võib suruda toote lumme või maapinda nii, et see ümber ei kukuks. Veendu, et süütenööriga ots on üleval pool. Efektid väljuvad roomaküünlast samast otsast, kus asub süütenöör.

Vulkaanid ja fontäänid on tooted, kus sees tekkinud pürotehnilised gaasid kannavad tootest välja spetsiaalse põleva segu. See põlev segu tekitab vulkaani efekti, mis tekitab nii-öelda tulesamba ja sädemetepilve. Koostisest sõltub kas väljapurskuv segu on värviline, hõbedane või kuldne. Sellele lisaks on võimalik ka lisaefektidena kuulda vilet või praginaid. Sama klassi alla kuuluvad ka tuleringid, sumisejad, praksukuulid, välgutajad ja näiteks tulepöörised. Sellised maapealsed pöörised tekitavad peale süütamist maapinna lähedal erinevaid põnevaid efekte.

Taevalaternat on kasutatud juba sajandeid Aasias erinevate tähtpäevadega seoses. Kuuma õhu jõul taevasse tõusev taevalatern on kaunis, romantiline ja südamlik lahendus neiupõlve nime või näiteks soovide ära saatmiseks. Võid kirjutada oma soovid laternale ning saada need õhku, et need täituksid. Kasutamine: Eemalda õhupall pakendist. Liiguta seda edasi-tagasi nii, et õhupall täituks õhuga. Süüta palliga kaasasolev süüterõngas ja hoia õhupalli üleval, et see ei süttiks (võimalusel tee seda kahekesi). Kui tunned, et õhupall on täitunud kuuma õhuga (ca 30s), vabasta see õhku. Alati enne õhupalli kasutamist kontrolli tuule tugevust ja suunda, kui tuul on liiga tugev ei pruugi õhupall õhku tõusta. Leia toote kasutamiseks avar ala, et õhupall ei takerduks ülesse tõustes (ca 75m lähimast puust või hoonest). Kasuta õhupalli õhtu pimeduses, et saada kõige efektsem tulemus.

Lisaks ilutulestikule (mille hulka kuuluvad patareid, raketid ja roomaküünlad) ka teisi erinevaid pürotehnilisi ning mittepürotehnilisi tooteid. Tõrvikud, tormikud, mutipeletamise suitsud – neid võib samuti leida Rufi müügipunktidest. Muude toodete alla kuuluvad tooted on tavaliselt konkreetsema eesmärgi tarbeks ning ei sisalda ega hõlma endas sellist ettevaatustehnikat, mida tuleks järgida ilutulestiku puhul. Siiski paneme Teile südamele, et te kasutaks konkreetseid tooteid selleks ettenähtud kujul ja vastavalt kasutusjuhendile.

Blogi

Ilutulestiku müük Tallinnas

Ruf Ilutulestikud suurima valikuga esinduspood Tallinnas asub Kadaka Selveri vahetus läheduses aadressil Kadaka tee 52. Meie poest leiab suures valikus laiatarbe pürotehnikatooted – ilutulestiku patareid, suured

Loe edasi »

Ilutulestik professionaalidelt

Professionaalne ilutulestik pakub rohkem tehnilisi võimalusi erinevalt tavakasutuseks mõeldud ilutulestikupatareidest ja teistest toodetest. Ilutulestikuteenuse suurimaks eeliseks on võimalus kogu vaatemäng siduda sündmuse kavaga, näiteks muusikaga, ning planeeritult võimendada publikule pakutavaid emotsioone. Lisaks klassikalisele ilutulestikule nii sise- kui välistingimustes saab meilt tellida ka kõikvõimalikke muid pürotehnilisi efekte.

Tunneme paljusid peokohti Eestis, nende eripärasid, ning oskame arvestada ilmastikuoludega. Meie kogenud pürotehnikud planeerivad oma tööd põhjalikult, teevad vajalikud kokkulepped teiste ürituse korraldusse puutuvate osapoolte ning ametiasutustega ja tänu vilumusele suudavad reageerida ka ootamatutele muutustele ürituse käigus.


Kui kokkulepped sõlmitud, saame valmistada videokavandi, et toimuma hakkavast tulevärgist selgem ettekujutus saada.

Telli ilutulestik

Anna meile oma soovidest teada

Või helista 5663 9187

preloader

Ostukorv

0

Sinu ostukorv on hetkel tühi