fbpx

Ilutulestiku tellimine – mis on tähtis?

Hea ilutulestiku vaatemängu peamine komponent on efekt, mis loob pealtvaatajates emotsiooni. Sageli ei ole ilutulestiku tellimisel oluline see, mitu lasku lastakse või mitut erinevat toodet ilutulestikusõus kasutatakse, vaid kui suurejoonelised ja meeldejäävad on valgus-, suitsu- või heliefektid ning nende kompositsioon.

Efekti võimsus sõltub pürotehnilise toote kaliibrist ehk efektpommi läbimõõdust (suurusest). Mida suurem on toote kaliiber, seda rohkem sinna püssirohtu ja keemilisi komponente mahub. See omakorda määrab taevasse lennanud efekti kõrguse ja iseloomu, sest mida rohkem plahvatab taevas püssirohtu, seda võimsam, laiema läbimõõdu, efektsema visuaali ja värvipaletiga ilutulestikku on võimalik nautida.

Allpool on lihtne joonis efektpommide võrdluseks. Sellest teadmisest on kasu pulma, firmapeo või mõne muu olulise sündmuse juures ilutulestiku kavandamisel ja tellimisel ning aitab paremini eelarvet planeerida.

Mis on ilutulestiku puhul tähtis?

Kuni 50mm (F2 ja F3 kategooria) kaliibriga tooteid on võimalik osta edasimüüjate käest ilma eriloata ja kasutada ise. Suurema kaliibriga (F4 kategooria) toodete kasutamiseks on vaja tellida teenus pürotehnikult. Lisaks ilutulestiku vaatemängu kujundamisele ja läbiviimisele korraldab pürotehnik ka vajalikud load ja kooskõlastused ürituse asukohale – ning kõige tähtsam – hoolitseb ohutuse tagamise eest.

Pürotehnilistele toodetele  on ametlikult määratud erinevad kvaliteedi tasemed, mis tähendab, et sama kaliibriga toodete kvaliteet võib varieeruda. Efekti kvaliteedist  sõltub üles lennutatud toote efektide tihedus, efekti kestusaeg, efekti läbimõõt ja visuaalsus ning värvide tonaalsus. Erineva kvaliteediga toodetel on ainus ühine mõõdik lennukõrgus.

See on ka põhjuseks, miks vahel ei pruugi ilutulestik vastata tellija ootustele, kuigi üles loetud pürotehniliste toodete arv ja vastavad kaliibrid tundusid sobivat. Tõenäoliselt kasutati ilutulestiku korraldamisel madalama kvaliteediga pürotehnilisi tooteid ning nii ei erinenudki tellitud ilutulestik poest ostetavast ilutulestiku patareist. Seetõttu soovitame ilutulestiku tellimisel alati uurida pürotehnikult, millise kvaliteediga toodet ta pakub.

4 Lihtsat ja kasulikku nõuannet

Ilutulestiku tellimise ja planeerimisel pea meeles:

  • professionaalselt üles ehitatud ilutulestikus võiks kasutada erineva kaliibriga pürotehnilisi tooteid, sest see rikastab vaatemängu.
  • ilutulestikus võiksid varieeruda efektid ja värvid, sest nii on ilutulestik ilus ja huvitav.
  • selleks, et üldmulje muutuks kordades hiilgavamaks, võiks vähendada oma plaanitud ilutulestiku kestust 50-70% ning selle asemel lasta asendada mõned väiksemad efektpommid suurematega.
  • ilutulestiku vaatemängus võiks sissejuhatus olla ootusärev, millele võiks järgneda pinget kruviv tõusude ja langustega kulg ning lõpuks uhke kulminatsioon.

Meisterliku ilutulestiku spetsialisti poolt kujundatud tulesõus sobivad suure kaliibriliga efektid nii sissejuhatusse, kulgu kui finaali. Tagasihoidlikuma eelarve korral on aga võimalik lisada neid ka ainult finaali, et muuta see veelgi meeldejäävamaks. Seega enne ürituse toimumist soovitame alati pidada nõu pürotehnikuga.

Looks like you have blocked notifications!

Vaata ka neid

Merepääste varustuse hävitamine

Mida teha aegunud merepääste varustusega? Saate meile tuua, sest meie pakume  merepääste varustuse hävitamise teenust. Mis on merepääste varustus? Siia kuuluvad näiteks langevarju- või signaalrakett (parachute signal rocket),  käes hoitav säratuli või tõrvik  (hand flare), valgus- ja suitsupoi (light and smoke buoy), 

Ilutulestiku müük Tallinnas

Ruf Ilutulestikud suurima valikuga esinduspood Tallinnas asub Kadaka Selveri vahetus läheduses aadressil Kadaka tee 52. Meie poest leiab suures valikus laiatarbe pürotehnikatooted – ilutulestiku patareid, suured ilutulestiku patareid, raketid, vulkaanid, roomaküünlad, säraküünlad, tordiküünlad ja muud tooted. Ruf Ilutulestikud pakub oma esinduspoes taskukohaste hindadega laia

Pürotehnika keemilisest koostisest natuke lähemalt

Kindlasti nägid paljud TV3 uudistes lõiku ilutulestikust, kus Rufi juhatuse esimees sai väga minimaalselt rääkida ilutulestiku keemilisest koostisest ja väidetavast Mendelejevi tabelist, mis õhku paisatakse. Kuna telele omaselt lõigatakse aja kokkuhoiu mõttes paljud olulised asjad välja, siis anname siinkohal veidi

preloader

Ostukorv

0

Sinu ostukorv on hetkel tühi