fbpx

Ilutulestiku tellimine – mis on tähtis?

Hea ilutulestiku vaatemängu peamine komponent on efekt, mis loob pealtvaatajates emotsiooni. Sageli ei ole ilutulestiku tellimisel oluline see, mitu lasku lastakse või mitut erinevat toodet ilutulestikusõus kasutatakse, vaid kui suurejoonelised ja meeldejäävad on valgus-, suitsu- või heliefektid ning nende kompositsioon.

Efekti võimsus sõltub pürotehnilise toote kaliibrist ehk efektpommi läbimõõdust (suurusest). Mida suurem on toote kaliiber, seda rohkem sinna püssirohtu ja keemilisi komponente mahub. See omakorda määrab taevasse lennanud efekti kõrguse ja iseloomu, sest mida rohkem plahvatab taevas püssirohtu, seda võimsam, laiema läbimõõdu, efektsema visuaali ja värvipaletiga ilutulestikku on võimalik nautida.

Allpool on lihtne joonis efektpommide võrdluseks. Sellest teadmisest on kasu pulma, firmapeo või mõne muu olulise sündmuse juures ilutulestiku kavandamisel ja tellimisel ning aitab paremini eelarvet planeerida.

Mis on ilutulestiku puhul tähtis?

Kuni 50mm (F2 ja F3 kategooria) kaliibriga tooteid on võimalik osta edasimüüjate käest ilma eriloata ja kasutada ise. Suurema kaliibriga (F4 kategooria) toodete kasutamiseks on vaja tellida teenus pürotehnikult. Lisaks ilutulestiku vaatemängu kujundamisele ja läbiviimisele korraldab pürotehnik ka vajalikud load ja kooskõlastused ürituse asukohale – ning kõige tähtsam – hoolitseb ohutuse tagamise eest.

Pürotehnilistele toodetele  on ametlikult määratud erinevad kvaliteedi tasemed, mis tähendab, et sama kaliibriga toodete kvaliteet võib varieeruda. Efekti kvaliteedist  sõltub üles lennutatud toote efektide tihedus, efekti kestusaeg, efekti läbimõõt ja visuaalsus ning värvide tonaalsus. Erineva kvaliteediga toodetel on ainus ühine mõõdik lennukõrgus.

See on ka põhjuseks, miks vahel ei pruugi ilutulestik vastata tellija ootustele, kuigi üles loetud pürotehniliste toodete arv ja vastavad kaliibrid tundusid sobivat. Tõenäoliselt kasutati ilutulestiku korraldamisel madalama kvaliteediga pürotehnilisi tooteid ning nii ei erinenudki tellitud ilutulestik poest ostetavast ilutulestiku patareist. Seetõttu soovitame ilutulestiku tellimisel alati uurida pürotehnikult, millise kvaliteediga toodet ta pakub.

4 Lihtsat ja kasulikku nõuannet

Ilutulestiku tellimise ja planeerimisel pea meeles:

  • professionaalselt üles ehitatud ilutulestikus võiks kasutada erineva kaliibriga pürotehnilisi tooteid, sest see rikastab vaatemängu.
  • ilutulestikus võiksid varieeruda efektid ja värvid, sest nii on ilutulestik ilus ja huvitav.
  • selleks, et üldmulje muutuks kordades hiilgavamaks, võiks vähendada oma plaanitud ilutulestiku kestust 50-70% ning selle asemel lasta asendada mõned väiksemad efektpommid suurematega.
  • ilutulestiku vaatemängus võiks sissejuhatus olla ootusärev, millele võiks järgneda pinget kruviv tõusude ja langustega kulg ning lõpuks uhke kulminatsioon.

Meisterliku ilutulestiku spetsialisti poolt kujundatud tulesõus sobivad suure kaliibriliga efektid nii sissejuhatusse, kulgu kui finaali. Tagasihoidlikuma eelarve korral on aga võimalik lisada neid ka ainult finaali, et muuta see veelgi meeldejäävamaks. Seega enne ürituse toimumist soovitame alati pidada nõu pürotehnikuga.

Looks like you have blocked notifications!

Vaata ka neid

Sõbrad, häid jõule ja head uut aastat!

24 ja 25. detsembril on esinduspood ja kontor suletud. Kaubanduskeskustes olevad müügikohad leiate siit: https://rufilutulestikud.ee/kontakt#muugipunktid Subscribe to NotificationsOpt-out from NotificationsLooks like you have blocked notifications!

Sõbrapäeva üllatuseks ilutulestik

Sõbral on kõik olemas ja kingiideed otsas? Siin on neli ilutulestiku ideed, mis toovad hea tuju ja rõõmsa meele sõbrapäeval ka neile, kel justkui kõik olemas ning kingisoovi polegi. Lisa korvi Lisa korvi Suurepärane ilutulestiku patarei “Gigant” Hind e-poes: 450.00 €

ilutulestik-horoskoop

Tähemärgid ja soovitused neile ilutulestiku valikuks

Kas tõesti on võimalik tähemärgi põhjal ennustada, millist ilutulestiku võiksid sa eelistada? Teadlased on astroloogia teemal aegu pead murdnud ning jõudnud järeldusele, et ehkki midagi tõestada ei saa, on horoskoopides oma iva sees. Eri tähemärgid – või neisse uskumine –

Ostukorv

0
Sinu ostukorv on tühi.
preloader